Moje podejście

Obiektem moich zainteresowań jest przede wszystkim człowiek. Jestem zaciekawiona wnętrzem drugiej osoby, jej sposobem myślenia, widzenia świata, podejścia do siebie i innych, odczuwania, jej dążeniami i tym, czym kieruje się w życiu. To dla mnie fascynujące, jak poprzez uważność, akceptację, danie przestrzeni rozmówcy i obecność z poziomu serca, emocji, umysłu i intuicji, można pomóc mu zrozumieć siebie samego. A stąd już o wiele prostsza droga do podejmowania działań, które doprowadzą do pożądanych wyników i poczucia spełnienia.

W jaki sposób prowadzę sesje coachingowe?

Postrzegam coaching przez pryzmat spotkania z sobą samym. Aby wspierać moje Klientki i zespoły w tym – czasami nie tak łatwym kierunku – korzystam z archetypu Towarzysza. Tak więc uważnie słucham tego, co wypowiedziane przez drugą osobę i tego, co ukryte między wierszami czy zakamuflowane np. elokwentnymi słowami. Słucham i pomagam jej spotkać się ze swoją prawdą, mocą wewnętrzną i dzięki temu lepiej siebie zrozumieć. Wspieram w transformacji (przemianie) wewnętrznej i podaję rękę, by było łatwiej wyjść poza dotychczasowy i uwierający już schemat funkcjonowania w kierunku świadomego tworzenia swojego życia i realizacji celów.

Bazując na podejściu coachingowym nie doradzam, nie mówię, co i jak należy zrobić i co jest najlepsze. Wychodzę z założenia, że to, co jest dobre dla mnie, może nie być takim dla innych. Dlatego pytam, uważnie słucham, tworzę przestrzeń na poszukiwanie najbardziej prawdziwej odpowiedzi. Obdarzam zaufaniem, życzliwością, a wówczas moi Klienci dochodzą do najlepszych dla siebie i najbardziej wartościowych odpowiedzi.

Co sprawiło, że zainteresowałam się coachingiem transformacyjnym?

Jako już doświadczony Coach pewnego dnia pojawiała się we mnie tęsknota za tym, by nie tylko pomagać Klientom realizować ich cele, ale robić rzeczy, które czynią prawdziwą różnicę w ich funkcjonowaniu, są dla nich osobiście ważne i wartościowe. Idąc dalej, łącząc to, co obserwuję w organizacjach, które miałam przyjemność poznać i współpracować oraz osobiste poszukiwania i rozwój, odkryłam coaching transformacyjny i holistyczną koncepcję człowieka.

Zajrzyj też do mojego artykułu „O co chodzi w tym coachingu?”

Co mnie wyróżnia?
  • Doświadczenie biznesowe: przez 12 lat pracowałam w międzynarodowych korporacjach, od 2013 r. prowadzę własną firmę
  • Wykształcenie psychologiczne
  • Zaawansowana edukacja coachingowa i stały rozwój (mentoring, superwizja)
  • Doświadczenie w prowadzeniu sesji coachingowych (ponad 1400 godzin przeprowadzonych spotkań)
  • Profesjonalizm świadczonych usług, potwierdzony akredytacją ICF PCC (od 2017 r. Professional  Certified Coach, wydana przez International Coach Federation) oraz Team & Group Certified Coach (od 2016 r.)
  • Podejście do Klienta: empatia, życzliwość, optymizm, docieranie do sedna, umiejętność słuchania, intuicja, uważność, transformująca obecność
  • Postawa: etyka, uczciwość, szacunek, odpowiedzialność, myślenie strategiczne i systemowe, biznesowość, nastawienie na cel, wysoka kultura osobista, proaktywność
  • Prowadzenie procesów coachingowych w podejściu transformującym (zmiana na głębszym poziomie = trwalsza), opartym na holistycznej koncepcji człowieka (uwzględnienie informacji pochodzących z umysłu, ciała, emocji i serca/duszy Klienta)

Zapraszam Cię do kontaktu:
Marta Jagodzińska
Konsultant HR, Coach ICF PCC, Psycholog
tel. +48 600 245 200
e-mail: kontakt@martajagodzinska.pl