blogkarierarecenzjazarządzanie zespołem

Z biblioteki Kobiety Biznesu – odc. 4 – Jakie wrażenie zostawiasz po sobie w umysłach i sercach ludzi?

W ramach cyklu nagrań „Z biblioteki Kobiety Biznesu” przedstawiam Ci książkę, która według mnie jest lekturą obowiązkową dla osób chcących świadomie kształtować swoją drogę zawodową, dla dojrzałych liderów (i osób aspirujących do tego  grona) oraz osób prowadzących firmę pod swoim nazwiskiem.

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jakie wrażenie zostawiasz po sobie w umysłach i sercach innych (ważnych dla Ciebie osób)?

Czego ludzie mogą oczekiwać po kontaktach z Tobą? Czego obietnicą (zresztą dotrzymaną) jesteś?

Jakie wartości są dla Ciebie szczególnie istotne i na nich opierasz swoje działania i decyzje?

Jak to wpływa na kształt Twojej drogi zawodowej?

Odpowiedzi na te pytania (i jeszcze wiele innych zawartych w rekomendowanej przeze mnie książce) składają się na to, jaką marką jesteś w oczach odbiorców. „Marką?” – być może ze zdziwieniem spytasz. „Przecież marki dotyczą produktów lub usług, nie ludzi!” – być może dodasz. Niezupełnie tak jest na obecnym rynku pracy. Każdy z nas tworzy swoją markę osobistą – czy tego chcemy, czy nie.

„Marka osobista to efekt poznania samego siebie oraz budowania reputacji i relacji opartych na zaufaniu, a nie lansowanie się i udawanie kogoś, kim się nie jest. To konkurowanie wartościowym wnętrzem, spójność pomiędzy podejmowanymi działaniami a komunikowanymi wartościami oraz osobista wiarygodność. Dzisiejszy efekt tego, jakim jesteś człowiekiem i jak żyjesz w opinii Twojego otoczenia” – możemy przeczytać w książce „Jesteś marką” autorstwa Joanny Malinowskiej-Parzydło.

Zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego nagrania, z którego dowiesz się więcej o wspomnianej książce.

Jestem bardzo ciekawa, co Ty na to, by przyjrzeć się sobie jako marce osobistej. Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat, do czego zapraszam w komentarzu.

Ps. Więcej na temat programu „Kariera szyta na miarę” przeczytasz TUTAJ, a „Akademii świadomego Lidera” przeczytasz TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *